воскресенье, ноября 20

Що я знаю про Канаду?

Взагалі нічого. Я задавалася цим питанням ще минулої весни, коли думала, куди поїхати влітку. В Канаду? А що там? Ніагарський водоспад? Червоні клени? Скелясті гори, смарагдові ліси, численні озера? Ну, може ще якісь айсберги чи льодовики на Пн.


Аж соромно. А коли соромно, треба щось міняти.
Перша думка - глянути у Вікіпедії (стаття). А потім пошукати в Google (стаття).

Про королеву, що керує країною з Великобританії
Канада є федерацією у складі десяти провінцій і трьох територій, уряд - парламентська демократія + конституційна монархія, з королевою Єлизаветою II в якості глави держави. Вона має титул королеви Канади, в країні її представляє генерал-губернатор Канади. Кандидатів на цю чотирьохрічну посаду призначає діючий прем'єр-міністр і затверджує королева.

Про Конституцію та інші фішки
Конституція Канади складається із записаного тексту і неписаних традицій та угод. У Конституції вміщено і Канадську Хартію Прав і Свобод, яка гарантує громадянам основні права і свободи. Двома основними документами вважаються Акт про Британську Північну Америку 1867 року, що проголосив Канаду домініоном Великобританії, і акт 1982 року, що встановив, що всі закони, що приймаються в Канаді, не потребують формального підтвердження у парламенті Великої Британії.
Столиця - Оттава, найбільше місто - Торонто.Про імміграцію, дуже коротко
Канада 4 рази за останні 5 років була оголошена ООН кращою для життя країною. Глобальна репутація Канади як високорозвинутої, мирної, вільної від етнічних конфліктів країни, безумовно сприяє росту імміграції в країну так званих нових канадців.

Про герб, неймовірної краси
Сучасного вигляду герб Канади набув у 1994 році. У центрі  розташований щит, на якому зображені 4 емблеми, що символізують 4 засновників Канади: англійця, шотландця, ірландця і француза, і гілка канадського клена. Щит підтримують, з одного боку золотий лев Англії, що несе королівський прапор на срібному списі зі золотим вістрям; з іншого - білий єдиноріг Шотландії із золотими рогом, гривою й копитами, який тримає прапор королівської Франції. Щит покривають мантія і королівський шолом, на гребені якого сидить коронований золотий лев з гілочкою клена. Гребінь складається з вінця, обплетеного червоним і білим шовком. Лев символізує доблесть і мужність, гребінь - опору в особі генерал-губернатора. Імперська корона зверху символізує монархію як верховну владу над Канадою. У нижній частині щита розміщений девіз «A Mare usque ad Маге» («Від моря по море»), слова для якого взяті з Псалма 72 Біблії: «Він матиме владарювання від моря по море і від річок до краю Землі». На стрічці, яка обвиває щит, міститься девіз «Desiderantes Meliorem Patriam» («Вони бажали кращої країни»). Внизу герба розташована емблема, яка складається з переплетених англійської троянди, шотландського чортополоху, французької лілії та ірландського трилисника.

Про прапор, простий та змістовний
Кленовий листок символізує єдність та непохитність нації. Він став найголовнішим символом країни з 15 лютого 1965 року, коли був заснований національний прапор. Щороку 15 лютого відзначається як День прапора Канади. Червоний і білий кольори - дві нації, представники яких першими переселилися до Канади. Англійці і французи воювали між собою під кольорами ланкастерської червоної троянди і білої лілії. Білий і червоний стали офіційними кольорами Канади після їх затвердження королем Георгом V у 1921 році.

Про гроші, ще коротше
Грошова одиниця: канадський доллар, по стандарту ISO позначається CAD, всередині країни CAN$, C$ чи просто $, його вартість на соті одиниці більша за американський доллар.

Знайшла я ще сайт про Ванкувер, місто в Пд-Зх частині канадської провінції Британська Колумбія. Воно було назване іменем англійського дослідника капітана Джорджа Ванкувера.   Це місце з гарною культурою, екологією, економікою, також є мистецьким центром. А ще у цьому місті найбільша гей-громада в Канаді.  

Тепер знаю я трошки більше, та й вже не соромно) Під кінець ще згадала про хокей!
Комментариев нет:

Отправить комментарий