вторник, октября 16

Das XVIII. Filmfestival des Goethe-Instituts "Neues deutsches Kino". 18 кінофестиваль Goethe-Institut "Нове німецьке кіно"

Минулого тижня у четвер почався показ нового німецького кіно в рамках однойменного фестивалю
(організатор - Goethe Institut).
Для показу привезли 5 стрічок: 
"Барбара"/"Barbara"
"Невидима"/"Die Unsichtbare"
"Хто, якщо не ми"/"Wer wenn nicht wir"
"Те, що лишається"/"Was bleibt"
"Зупинка на перегоні"/"Halt auf freier Strecke".
Я так розумію, фільми "Barbara" і "Die Unsichtbare" таки було варто подивитися, їх показували протягом 2 днів, інші - лише по разу. Всі сеанси були о 7 вечора, але квитки розкуповували наполовину ще вдень! Ціни, як на прем'єрне фестивальне кіно, невисокі - всього 40 грн. Тому студенти, велкомен!
Із 5 я сходила на 2: "Die Unsichtbare" та "Was bleibt", які важко порівнювати та оцінювати "в одній площині". Але схожість є. Обидві стрічки розкривають міжособистісні та внутрішньо-особистісні проблеми, що заховані від чужих очей, а іноді - від найрідніших.
Перший фільм динамічний, емоційний і краще сприймається сама німецька розмовна мова. Другий фільм спокійний, але і в ньому настає переломний момент, до якого підводили ті чи інші не зовсім приємні події. Сім'я, що здавалася такою міцною та щасливою починає розпадатися на шматки, вона наче гниле зсередини яблуко, яке чекає, щоб його, красиве і червоне, хтось розрізав. Мораль фільму для мене була такою: всі можуть обійтись один без одного, хтось важче, хтось легше, але можуть. Від цього стає сумно. На сумній ноті фільм і закінчується. Мама зникла, відносини в сім'ї вже не ті, але життя продовжується. На те воно й життя.
Повернуся до першого фільму. Він про дівчину, скромну, непримітну актрису, якій  випадає шанс зіграти в постановці успішного режисера головну героїну. Тепер дівчина входить в новий образ, перевтілюється в ексцентричну німфоманку Каміллу. Це затягує її настільки (адже подобається!), що вона вже не помічає різниці між грою та життям, в сім'ї починаються проблеми, Фіне поступово доходить до межі. Переступити її виявилося помилкою... Але все закінчується більш-менш добре. Ну, якщо не враховувати розчарування закоханого в неї хлопця та порізані вени. "Die Unsichtbare" трохи схожа на "Чорний Лебідь", але закінчується не так трагічно. Фіне "сіла на інший потяг, та не доїхала до кінця".
Обидва раджу подивитися, після чого можемо разом чекати на Фестиваль британського кіно, який буде в середині листопаду. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий